Зустріч з провайдерами електронного документообігу

Дата публікації: 16.02.2024

Представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  провели серію зустрічей з провайдерами електронного документообігу щодо роботи над впровадженням системи е-ТТН.

Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний зазначив, що Міністерство розробило та готує до подачі на розгляд Уряду проєкт постанови “Про реалізацію експериментального проєкту у сфері внутрішніх вантажних перевезень”. Проєкт постанови передбачає запровадження тимчасового порядку функціонування Системи е-ТТН. Запропонований механізм визначатиме умови приєднання та взаємодії між ключовими сторонами процесу та ключові аспекти роботи Системи. 

Під час зустрічі було обговорено основні аспекти роботи Системи е-ТТН, а саме:

  • правила функціонування та ведення бази даних е-ТТН, 
  • підписання і реєстрації е-ТТН та коригуючих документів, 
  • правовий статус оператора платформи ЕДО, 
  • засади функціонування платформ ЕДО, 
  • вимоги до платформ ЕДО, правила їх авторизації, блокування і відключення від Системи е-ТТН, 
  • вимоги до адміністрування Системи е-ТТН, 
  • вимоги до захисту і зберігання інформації, е-ТТН, супровідних та коригуючих документів та інше. 

У ході зустрічі провайдери надали на розгляд Міністерства свої пропозиції до проєкту тимчасового порядку функціонування Системи е-ТТН. Дієвий діалог державни та бізнесу дозволить врахувати важливі аспекти роботи усіх учасників процесу та побудувати ефективних механізм взаємодії всіх стейкхолдерів.  

Систему е-TTН впроваджує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і за участі ГО Інститут аналітики та адвокації / Institute of Analytics and Advocacy.