Впровадження е-ТТН – крок, що наближає Україну до е-CMR

Дата публікації: 18.04.2023

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури повідомили, що Україна успішно пройшла відбір для участі у пілотному проєкті EU4Digital. Він передбачає приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної Європейського Союзу – е-CMR.

Варто відмітити, що даний здобуток був би неможливий без старанної та послідовної роботи над впровадження електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН). Цей документ потрібний для здійснення вантажних перевезень автомобільним транспортом в Україні.

Його цифровізація та відмова від паперового формату має позитивний ефект для українського бізнесу та економіки в цілому – від позитивного екологічного впливу до мінімізації корупційних ризиків завдяки прозорості системи.

Крім того, в основу системи е-ТТН покладено міжнародні стандарти обміну даними. Це зробить інтеграцію з європейською системою e-CMR легшою. Впровадження e-CMR в переспективі істотно спростить документообіг та бізнес-процеси.

Таким чином, Україну разом з Молдовою та Азербайджаном включено до пілотування з впровадження eFTI (цифрових транспортних коридорів) між ЄС та їхніми країнами-партнерами в Східній Європі.

Цей проєкт, зокрема, передбачає:

  • оновлення та запровадження практик ЄС для обміну електронною інформацією про вантаж;
  • оцінку поточного стану електронного обміну інформацією про вантажні перевезення;
  • розробку дорожньої карти розгортання електронних вантажних перевезень. 

Дорожня карта буде розроблена протягом 2023 року на підставі оцінки поточного стану справ, і включатиме план дій щодо інтеграції платформи електронних вантажних перевезень України та ЄС.

Детальніше про готовність України до e-CMR читайте у звіті за посиланням.

Впровадження системи е-TTН здійснюється у партнерстві Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-ТTН.