Розповіли про е-ТТН на Eastern Partnership Business Forum: Geoeconomic Challenges and Opportunities

Дата публікації: 19.10.2022

Попри війну робота над проєктами у сфері цифрової логістики продовжується.

Про це в контексті впровадження е-ТТН та e-CMR розповів Юрій Ромашко під час Eastern Partnership Business Forum: Geoeconomic Challenges and Opportunities.

Проєкт з впровадження електронної товарно-транспортної накладної є надважливим у ланцюгу цифрової логістики, тож зараз команда проєкту докладає усіх зусиль для досягнення цілей, незважаючи на виклики, спричинені війною.

Головні тези:

📌мета реалізації проєкту е-ТТН — оптимізація та забезпечення прозорості всіх кроків процесу перевезення, які спростять взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем (усі операції стануть доступні учасникам online);

📌з 1 серпня 2022 року використання електронної форми ТТН мало б стати обов`язковим для всіх транспортних перевезень. Війна внесла корективи в цей графік, але важливо те, що проєкт продовжується. Відновлення роботи над проєктом активно підтримують і учасники логістичного ринку України (160 компаній узяли участь в опитуванні — 84 % вже зараз готові долучитися до тестування е-ТТН);

📌зараз ми знаходимося на останніх етапах реалізації проєкту. Далі буде проведене тестування провайдерів електронного документообігу та дослідна експлуатація системи;

📌план на 2023 рік — обов’язкове використання електронної ТТН та цифровізація «спеціальних» форм ТТН для окремих видів вантажу (нафти, спирту, алкоголю, лісу, хліба, молока);

📌ми стежимо за ініціативами цифровізації транспортних коридорів (DTC) та очікуємо публікації регламенту eFTI у лютому 2023 р. Також слідкуємо за результатами реалізації e-Signature і e-Delivery. Бо саме результати цих проєктів допоможуть в інтеграції е-ТТН з e-CMR.

Статус України як кандидата до ЄС та укладена угода про вантажні перевезення автомобільним транспортом вкотре показує, що питання цифрової інтеграції та paperless interaction – це лише питання часу. Ініціатива впровадження е-ТТН – це тільки перший крок.

Дякуємо #EU4Digital та директорату європейської інтеграції Мінцифри за можливість представити проєкт на міжнародній арені.

Впровадження системи е-TTН здійснюється в партнерстві Мінінфраструктури і Мінцифри, за підтримки USAID / UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.