Представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України провели зустріч з членами Американської торгівельної палати України щодо імплементації е-ТТН в Україні.
Під час зустрічі обговорили, що впровадження товарно-транспортної накладної в електронному вигляді залишається актуальним питання та необхідним для оптимізації здійснення вантажних перевезень в Україні.
На даному етапі, за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України розроблено проєкт постанови «Про реалізацію експериментального проєкту у сфері внутрішніх вантажних перевезень». Про це під час зустрічі повідомив Анатолій Комірний, заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Мета постанови проєкту – залучити провайдерів електронного документообігу та учасників вантажних перевезень до вивчення процесу використання товарно-транспортної накладної в електронному вигляді. Також проєкт спрямовано на отримання зворотного зв’язку від стейкхолдерів щодо покращення е-ТТН у майбутньому.
Прийняття постави передбачає затвердження тимчасового порядку функціонування Системи е-ТТН, який визначатиме умови приєднання та взаємодії між стейкхолденрами, а також ключові аспекти функціонування.
Анатолій Комірний також розповів про передумови для впровадження Системи е-ТТН на постійній основі.
«Для цього потрібно внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині включення норм щодо запровадження е-ТТН. Такі зміни вже напрацьовані та погоджуються народними депутатами та плануються до законопроекту. Впровадження таких змін планується не раніше ніж через 6 місяців після завершення військового стану в України».
Також було обговорено плани на 2024 рік, які спрямовані на розвиток та впровадження е-ТТН в Україні. Окрім юридичного напрямку, проводиться робота по технічному стріму. Так, планується доопрацювання Системи е-ТТН в частині розширення механізму інтероперабельності, можливість реєстрації документу в Системі е-ТТН по факту здійснення перевезення, розширення структури е-ТТН та оновлення специфікації, оптимізація роботи з корегуючими документами. Крім того, приєднання до експериментального проєкту провайдерів ЕДО та учасників вантажних перевезень надасть можливість напрацювання технічних вимог для подальшої модернізації Системи е-ТТН, зокрема, задля впровадження спеціальних форм е-ТТН. Також залишається актуальним питання розробки інтеграцій з іншими інформаційно-комунікаційними системами, впровадження підсистем взаємодії з користувачами, створення довідок та інше.
Систему е-TTН впроваджує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”.