Діалог з бізнесом задля розвитку е-ТТН в Україні

Дата публікації: 08.03.2024

На якому етапі розвиток проєкту е-ТТН наразі? Якими є ключові результати використання е-ТТН у тестовому періоді? Та які плани Міністерства на 2024 рік?

Про все це говорили представники Спілки українських підприємців під час онлайн-зустріч з Анатолієм Комірним, заступником Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

«Модернізація системи на основі зворотного зв’язку від учасників проєкту Системи е-ТТН, інтеграція з іншими ІКС, а також оновлений функціонал для більшої зручності. Саме над цим найближчим часом працюватиме команда Міністерства та експертів», – сказав Анатолій Комірний. Крім того, планується тестування та підключення провайдерів ЕДО, а також робота над розробкою спеціальних форм для окремих груп товарів.

Щодо нормативних змін, то Анатолій Комірний зазначив, що Міністерство підготувало до подачі на розгляд Уряду проєкт постанови “Про реалізацію експериментального проєкту у сфері внутрішніх вантажних перевезень”. Документ передбачає подальше запровадження тимчасового порядку функціонування Системи е-ТТН, основні аспекти її роботи, умови приєднання та взаємодії між ключовими стейкхолдерами.

Систему е-TTН впроваджує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і за участі ГО Інститут аналітики та адвокації / Institute of Analytics and Advocacy.