Чому варто переходити на використання електронної товарно-транспортної накладної вже сьогодні?

Дата публікації: 26.05.2023

Уже цього року використання електронних товарно-транспортних накладних (е-ТТН) стане обов’язковим для всіх вантажних перевезень автомобільним транспортом територією України. Відмова від паперових ТТН матиме позитивний вплив як для бізнесу, так і для держави, оскільки оптимізує та пришвидшить взаємодію між сторонами перевезення та створить більш прозорі умови для ведення справ.

Як зазначає, віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков у матеріалі для Економічної правди: “Використання е-ТТН не потребує витрат на друк, транспортування та архівування паперових документів, що робить його більш економічно вигідним. Крім того, сторони отримують більше контролю за перевезенням, оскільки можуть відстежувати кожен етап руху товару (завантаження, перевезення, розвантаження), який фіксується в електронному документі та підтверджується КЕП (ЕЦП)”.

Окрім цього, маємо розуміти, що за умови використання е-ТТН вдасться скоротити перевезення нелегального вантажу та маніпуляції з кількісними та якісними показниками в документах.

Впровадження е-ТТН також матиме позитивний ефект для євроінтеграції, оскільки цифровізація ТТН ляже в основу застосування е-CMR – міжнародної електронної товарно-транспортної накладної, перехід на яку запланований в ЄС до 2025 року.

Щоб бути готовим до обов’язкового використання е-ТТН бізнес може вже сьогодні  на сайті проєкту обрати Провайдера ЕДО та разом з ним починати перехід на електронну товарно-транспортну накладну. 

Детальніше про переваги з впровадження е-ТТН читайте за посиланням.

Впровадження системи е-TTН здійснюється Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури за підтримки Міністерства цифрової трансформації та USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” і за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”, яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.