1 серпня 2023 року використання е-ТТН стане обов’язковим для всіх вантажних перевезень автомобільним транспортом

Дата публікації: 27.01.2023

Про це на онлайн-зустрічі з представниками бізнес-асоціацій, що відбулася 27 січня, повідомив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Мустафа Найєм.

Метою зустрічі було ознайомлення бізнесу з поточним станом роботи над реалізацією проєкту з впровадження е-ТТН, обговорення наступних етапів та процесу переходу на використання електронних ТТН замість паперових. Учасниками зустрічі стали майже 500 представників українського бізнесу.

У ході зустрічі заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний наголосив на перевагах використання е-ТТН, зокрема, він зазначив, що е-ТТН дозволяє працювати з документом у режимі реального часу одночасно всім сторонам вантажоперевезення – відправнику, одержувачу та перевізнику – та оперативно проводити взаєморозрахунки за здійснене перевезення. Впровадження системи е-ТТН дозволить повністю відійти від паперових носіїв у процесі перевезення вантажів та зробить обмін даними між учасниками швидким і комфортним.

За словами радника Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Артема Михайлюка, впровадження е-ТТН ще раз підтверджує європейських вектор в діджиталізації бізнес-процесів в Україні. Він наголосив, що реалізація подібних проєктів дає Україні можливість бути лідером в деяких цифрових напрямах у Європі і в світі, а українські перевізники мають можливість рухатися нога в ногу з країнами ЄС, які зараз йдуть таким же шляхом. Система е-ТТН буде першою системою, що забезпечуватиме інтероперабельність між різними Провайдерами електронного документообігу. Відтепер бізнесу не потрібно реєструватись на кількох платформах одночасно – він зможе використовувати платформу свого Провайдера, а логістика електронних документів забезпечується Системою е-ТТН

Водночас, керівник напряму електронних сервісів і відкритих даних проєкту USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS”, за підтримки якого здійснюється реалізація проєкту, Анастас Бойко наголосив на тому, що реалізація проєкту допоможе зменшити простір для корупції у сфері вантажних перевезень, підвищить прозорість взаємовідносин між бізнесом та державою та сприятиме економічній активності.

Керівник проєктів у сфері цифровізації Інституту аналітики та адвокації Антон Зінченко нагадав про те, що наразі два провайдери ЕДО успішно пройшли  тестування щодо взаємодії із системою е-ТТН. Вони зможуть повноцінно надавати послуги обміну е-ТТН, як тільки Система е-ТТН буде передана на баланс Міністерства відновлення. Тоді ж продовжиться тестування інших провайдерів. Станом на зараз до проєкту приєдналося 20 провайдерів.

Мустафа Найєм також порадив бізнесу не витрачати час і вже зараз обрати провайдера ЕДО, спробувати застосувати е-ТТН на локальному процесі, оновити та оптимізувати логістичні бізнес-процеси на основі знайдених організаційних і технічних прогалин у роботі. 

Таким чином, починаючи з 1 лютого 2023 року бізнес має час на поступовий перехід, тестування та адаптацію до використання е-ТТН. Для цього компанії потрібно укласти договір з одним із провайдерів ЕДО, що приєдналися до проєкту, щоб 1 серпня бути повністю готовою до цифровізації цього бізнес-процесу. З переліком провайдерів можна ознайомитися на сайті е-ТТН.

Наприкінці заходу учасники мали можливість поставити запитання спікерам та отримати компетентні відповіді. Якщо у вас залишилися запитання і ви б хотіли винести їх на обговорення на наступних зустрічах, будь ласка, залишайте їх за даним посиланням.

Запис онлайн-трансляції заходу доступний за посиланням.

Впровадження системи е-TTН здійснюється Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.